Paul Schrader v Gorici

schraderjmaV Gorici že od četrtka 16. julija poteka 28. mednarodni filmski festival Sergio Amidei, ki kot glavno nagrado podeljuje tisto za najboljši scenarij. Pravzaprav je ves festival, ki se imenuje po velikem italijanskem scenaristu Sergiu Amideu, po rodu iz Solkana, v znamenju filmskega scenarija. Osrednja retrospektiva je letos posvečena kultnemu scenaristu in režiserju Paulu Schraderju, ob tem pa je izšla tudi obširna študija, posvečena njegovemu opusu. Veliki avtor ameriškega filma bo danes, 22. julija 2009 - prav na svoj 63. rojstni dan - Gorico tudi obiskal, dogodek pa nameravamo zabeležiti tudi za Ekranove spletne strani. Stay tuned!

 

Retrospektiva filmov Paula Schraderja v Gorici obsega filme po njegovem scenariju in oziroma v njegovi režiji, kot so Jakuza (scenarij Leonard in Paul Schrader ter Robert Towne, režija Sidney Pollack, 1974), Podivjani bik (režija Martin Scorsese, 1980), Mestna hiša (City Hall, režija Harold Becker, 1996), Modri ovratnik (scenarij in režija P. Schrader, 1978), Ameriški žigolo (scenarij in režija P. Schrader, 1980), Mishima (P. Schrader, 1985) in Mesto zločina (Affliction, P. Schrader, 1997).


Več informacij na: http://www.amidei.com/

 


Dodaj Komentar
Vaši podatki:
Komentar:
Varnost Vpišite anti-spam kodo v okvirček iz slike.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

Domov
Novice
Fokus
Kolumna
Iz tiskane izdaje
Video
Opazili smo
FIPRESCI
V naslednji izdaji
O Ekranu
Naročilo revije
Prodajna mesta
Razpisi
Impresum
Iz arhivov
Nepreslišano
Kontakt
NASLOVNICA AKTUALNE ŠTEVILKE
NASLOVKA-0212-mala  
KOLUMNA

Kinematografija izolacije


V središču tokratnega Ekrana, s katerim začenjamo jubilejno sezono, smo poskrbeli še za en »dolg« do lanskega leta oziroma za mešano prijetno-zoprno dolžnost izpostavitve osebnih seznamov »naj« videnih filmov preteklega let, za dolžnost, ki so nam jo pomagali izpolniti slovenski filmski publicisti oziroma rednejši Ekranovi sodelavci. Za končni rezultat oziroma naslove celovečercev, ki se najpogosteje pojavljajo, lahko zapišemo predvsem to, da ne pomenijo nič drugega kot to, da se na lestvicah pač najpogosteje pojavljajo (in v tem so naši rezultati pravzaprav zelo podobni številnim podobnim anketam številnih tujih filmskih publikacij in združenj).

 

Preberi več...  
Pasica
ZADNJI KOMENTARJI
IZ TISKANE IZDAJE
NAJBOLJ BRANO
EKIPA
PIŠITE NAM!

2009 © Ekran