Razstava Špele Čadež

Lovesick01_mala

Kot uvod v festival Animateka opozarjamo na razstavo Špele Čadež v MGLC (Grad Tivoli) z naslovom Mali svetovi. Na razstavi, ki bo odprta do 31. decembra, predstavlja animatorka Špela Čadež zakulisje dela na svojih treh lutkovnih animiranih filmih: Zasukanec, Ljubezen je bolezen in Trailer Far East Film Festivala Udine 2009. Na vpogled bo proces nastajanja animiranega filma, skice, storyboardi, scenografije, rekviziti in lutke.


Prvi slovenski animirani filmi so bili narejeni v stop-motion tehniki lutkovnega animiranega filma. Pionirji slovenskega animiranega filma Saša Dobrila, Dušan Hrovatin, Mile de Gleria in Črt Škodlar so se lutkovne animacije sami učili, po kakovosti in številčnosti produkcije pa se uvrščajo ob bok produkcijam iz ostalih socialističnih držav. V zadnji generaciji sodobnih slovenskih avtorjev je tudi v svetovnem merilu med najbolj prepoznavnimi Špela Čadež, ki se prav tako izraža prek lutk. Čadeževa je za svoja filma Zasukanec in Ljubezen je bolezen (Liebeskrank) prejela številne nagrade na festivalih po vsem svetu. Oba filma s pretanjeno rahločutnostjo govorita o ljubezni in v univerzalno pripoved vpletata detajle, ki sežejo v srce gledalca. V sodelovanju z 2. Bienalom neodvisne slovenske ilustracije.

 

Preberite intervju s Špelo Čadež v reviji Ekran, februar 2010!

 

Več o avtorici Špeli Čadež na njeni spletni strani:

http://www.spelacadez.com

 

Lovesick01_mala

 

Več o festivalu Animateka na spletni strani:

http://www.animatekafestival.org

 

Vir:

http://www.mglc-lj.si


Dodaj Komentar
Vaši podatki:
Komentar:
Varnost Vpišite anti-spam kodo v okvirček iz slike.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

Domov
Novice
Fokus
Kolumna
Iz tiskane izdaje
Video
Opazili smo
FIPRESCI
V naslednji izdaji
O Ekranu
Naročilo revije
Prodajna mesta
Razpisi
Impresum
Iz arhivov
Nepreslišano
Kontakt
NASLOVNICA AKTUALNE ŠTEVILKE
NASLOVKA-0212-mala  
KOLUMNA

Kinematografija izolacije


V središču tokratnega Ekrana, s katerim začenjamo jubilejno sezono, smo poskrbeli še za en »dolg« do lanskega leta oziroma za mešano prijetno-zoprno dolžnost izpostavitve osebnih seznamov »naj« videnih filmov preteklega let, za dolžnost, ki so nam jo pomagali izpolniti slovenski filmski publicisti oziroma rednejši Ekranovi sodelavci. Za končni rezultat oziroma naslove celovečercev, ki se najpogosteje pojavljajo, lahko zapišemo predvsem to, da ne pomenijo nič drugega kot to, da se na lestvicah pač najpogosteje pojavljajo (in v tem so naši rezultati pravzaprav zelo podobni številnim podobnim anketam številnih tujih filmskih publikacij in združenj).

 

Preberi več...  
Pasica
ZADNJI KOMENTARJI
IZ TISKANE IZDAJE
NAJBOLJ BRANO
EKIPA
PIŠITE NAM!

2009 © Ekran