Nova filmska knjiga Petra Zobca: Od daleč in blizu
Pred kratkim je izšla nova knjiga staroste slovenskega filma Petra Zobca z naslovom Od daleč in blizu. Pogovori z Mirjano. V njej objavlja avtor, ki je pred leti že izdal knjigo memoarskega značaja Od Krima do Krima (Študentska založba, 2006), zanimiv zapis pogovorov s filmsko pedagoginjo in filmarko Mirjano Borčić. Mimogrede, oba sta Badjurova nagrajenca oziroma prejemnika navišje nagrade na filmskem področju v Sloveniji, Peter Zobec jo je dobil leta 2006, Mirjana Borčić pa leta 2007. Nekaj odlomkov iz knjige Od daleč in blizu. Pogovori z Mirjano. je že bilo objavljenih v dvojni, zimski številki Ekrana (december 2009-januar 2010). Ob izidu knjige organizira revija Ekran naročniško akcijo, Študentska založba pa dva dogodka; več v nadaljevanju. Vabljeni!
(foto: Sunčan Stone)
Od daleč in blizu. Pogovori z Mirjano. Pogovor z gosti, v sredo 10. februarja 2010, ob 19.00 v Mali dvorani centra Španski borci, Zaloška 61, Ljubljana. Sodelovali bodo: ministrica za kulturo Majda Širca, avtor knjige in Badjurov nagrajenec Peter Zobec, filmska pedagoginja in filmarka Mirjana Borčić; pogovor bo moderiral urednik Ekrana in filmski kritik Gorazd Trušnovec. Po pogovoru bo sledila projekcija kratkega filma Petra Zobca Lan ter animiranega kratkega filma Konija Steinbacherja po scenariju Mirjane Borčić Izmišljena zgodba.
V kratkem bomo objavili na Ekranovih straneh tudi video posnetek dogodka!
Pogovor Petra Zobca in Mirjane Borčić o filmskem ustvarjanju V petek, 19. februarja, ob 10. uri dopoldne, v kavarni Kinodvora (Kolodvorska 13, Ljubljana). Dogodek bo potekal v sklopu Kinodvorovih Filmskih srečanj ob kavi, po pogovoru pa bo sledila izredna projekcija norveškega filma Gospod Horten (O'Horten, 2007, Bent Hamer).
S tem se začenja prva letošnja naročniška akcija revije Ekran: vsi novi naročniki na revijo bodo ob plačilu letne naročnine na dom prejeli knjigo Od daleč in blizu. Število knjig je omejeno, zato pohitite.
Powered by !JoomlaComment 4.0alpha3
!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved." |
NASLOVNICA AKTUALNE ŠTEVILKE
![]() KOLUMNA NavdihiJunijski tedni prinašajo s sabo slavnostni, zanosni pridih, dnevi se še zmeraj daljšajo, pomladna vročica se preveša v poletno ležernost, slavijo se razne obletnice na najvišjih nivojih, zaključuje se delovna in izobraževalna sezona in v teh tednih so vse pogostejši tudi neformalni pogovori o bolj ali manj načrtovanih dopustih. V raziskovanju z dopustovanjem povezanega fenomena, imenovanega set-jetting (več o tem lahko preberete v tej in naslednji številki Ekrana) se je posredno pojavilo tudi vprašanje, kdo je pravzaprav odgovoren za promocijo Slovenije. Preberi več... ZADNJI KOMENTARJI |
|
|
IZ TISKANE IZDAJE NAJBOLJ BRANO EKIPA |
||
2009 © Ekran |
||
A lot of specialists claim that personal loans ...
Some time before, I did need to buy a building ...
When you are in the corner and have no money to...
Buildings are expensive and not everyone can bu...
All people deserve good life and http://lowest-...